ogarniam prąd

Przetargi

Aktualne      Archiwalne

infografika-przetargi-ogarniamprad-pl

PROSTE ROZWIĄZANIE, KTÓRE UWALNIA GOTÓWKĘ

Nie ma łatwych pieniędzy do pozyskania, ale są proste rozwiązania, które pomagają gminom uwalniać gotówkę. Ostatnie przykłady gmin wiejskich Kluki i Dobryszyce potwierdzają to. W ciągu 2 najbliższych lat zaoszczędzą one ponad 200 tys. zł na wydatkach za energię.

 

LICYTACJA ELEKTRONICZNA

Licytacja elektroniczna jest trybem udzielenia zamówienia, który polega na umożliwieniu wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu składania – za pomocą narzędzia elektronicznego dostępnego za pośrednictwem Internetu – coraz korzystniejszych ofert (postąpień). W toku licytacji wykonawcy przebijają oferty złożone przez konkurentów, oferując coraz niższe ceny. Dzięki wykorzystaniu narzędzi elektronicznych wykonawcy mogą na bieżąco obserwować przebieg licytacji (w tym również zaproponowane przez innych wykonawców ceny) i niezwłocznie reagować na jej przebieg.


Licytacja elektroniczna została zaprojektowana jako prosty i szybki sposób udzielania mniej skomplikowanych zamówień, w szczególności do zamawiania dostaw lub usług powszechnie dostępnych i o ustalonych standardach jakościowych. Takim produktem jest Energia elektryczna i paliwo gazowe.

Licytacja elektroniczna może być stosowana wyłącznie do udzielania zamówień o wartości, nieprzekraczającej tzw. progów unijnych – kwot określonych w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2015 r. w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Na rok 2017 jest to 209 tys. euro = 872 554,1 PLN netto zł (PLN/EUR 4,1749)


Na platformie licytacji elektronicznych w roku 2015 zostało przygotowanych 369 licytacji (w 2014 r. – 372). Wartość wszystkich wygranych w 2015 r. licytacji wyniosła 88 634 178,00 zł. Suma oszczędności, liczonych w stosunku do pierwszej oferty złożonej w postępowaniu do ceny oferty najkorzystniejszej, wyniosła 19 494 461,84 zł. 1.

[1] https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0025/32389/Sprawozdanie-Urzedu-Zamowien-Publicznych-za-rok-2015.pdf

 

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ ?

Jesteśmy firmą, która za pośrednictwem platformy aukcyjnej obniża koszty energii elektrycznej i gazu ziemnego. Nasze działania polegają na kompleksowej obsłudze przetargów elektronicznych oraz wsparciu w zakresie prawa energetycznego. Jesteśmy doświadczonym zespołem specjalistów. Wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania i technologię aby zwiększać satysfakcję naszych Klientów. Doskonale wiemy, że na wiele ważnych wydatków gminnych brakuje finansowania.  Generowane oszczędności na energii w kwotach kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych mogą pomóc w ich realizacji. Tym bardziej, że okazuje się, że w wyniku naszych działań dostawcy energii znacząco obniżają ceny nawet bez zmiany dostawcy.

 

dane kontaktowe znajdziesz tutaj:   KONTAKT>>