Ogarniamprad.pl

Kogeneracja

  

Kogeneracja – co to takiego i dlaczego warto w nią zainwestować ?

To proces wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła w jednym procesie technologicznym, tzw. produkcja skojarzona. Obecnie szacuję się, że proces wytwarzania energii i ciepła poprzez kogenerację może być nawet o 30 % wyższy niż oddzielne wytwarzanie obu rodzaj energii odpowiednio, w elektrowniach kondensacyjnych – energii elektrycznej a w kotłowniach – ciepła. Kolejną ogromną zaletą jest znaczne obniżenie emisji dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji, w porównaniu do konwencjonalnych metod pozyskiwania energii.
 

A może trójgeneracja ?


Ściśle powiązanym z kogeneracją procesem jest tzw. trójgeneracja, czyli proces przetwarzania ciepła przez chłodnicę absorpcyjną w chłód do klimatyzacji czy chłód technologiczny. Chłód uzyskany poprzez przetworzenie w procesie trójgeneracji jest wolny od szkodliwych substancji freonowych powstających z klasycznych urządzeń chłodniczo-wentylacyjnych.

 

Dla kogo przeznaczona jest kogeneracja ?
 

Wszędzie tam, gdzie zapotrzebowaniem na energię cieplną i elektryczną jest duże i wymagane przez cały rok, tj. ośrodki przemysłowe, hotele, pływalnie, szpitale, biurowce czy osiedla mieszkaniowe. Tam gdzie do energii cieplnej i elektrycznej jest zapotrzebowanie na chłód (klimatyzacje biurowe) dodatkową zaletą będzie trójgeneracja.

  

Korzyści kogeneracji i trójgeneracji


Wysoka efektywność

jeden proces wiele zalet, energia elektryczna, cieplna a nawet chłód do klimatyzacji

Niezależność

uniezależnienie się od rosnących cen energii na rynku, wysoka efektywność i niezawodność

Ekologia

skojarzony proces wytwarzania znacząco ogranicza emisję dwutlenku węgla

Wypełnij formularz a my przedstawimy ofertę

  1. rozwiń formularz

Masz dodatkowe pytania ? Skontaktuj się z nami


Opinie Klientów