Ogarniamprad.pl

Kogeneracja

  

Kogeneracja – co to takiego i dlaczego warto w nią zainwestować ?

To proces wytwarzania energii elektrycznej oraz ciepła w jednym procesie technologicznym, tzw. produkcja skojarzona. Obecnie szacuję się, że proces wytwarzania energii i ciepła poprzez kogenerację może być nawet o 30 % wyższy niż oddzielne wytwarzanie obu rodzaj energii odpowiednio, w elektrowniach kondensacyjnych – energii elektrycznej a w kotłowniach – ciepła. Kolejną ogromną zaletą jest znaczne obniżenie emisji dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji, w porównaniu do konwencjonalnych metod pozyskiwania energii.
 

A może trójgeneracja ?


Ściśle powiązanym z kogeneracją procesem jest tzw. trójgeneracja, czyli proces przetwarzania ciepła przez chłodnicę absorpcyjną w chłód do klimatyzacji czy chłód technologiczny. Chłód uzyskany poprzez przetworzenie w procesie trójgeneracji jest wolny od szkodliwych substancji freonowych powstających z klasycznych urządzeń chłodniczo-wentylacyjnych.

 

Dla kogo przeznaczona jest kogeneracja ?
 

Wszędzie tam, gdzie zapotrzebowaniem na energię cieplną i elektryczną jest duże i wymagane przez cały rok, tj. ośrodki przemysłowe, hotele, pływalnie, szpitale, biurowce czy osiedla mieszkaniowe. Tam gdzie do energii cieplnej i elektrycznej jest zapotrzebowanie na chłód (klimatyzacje biurowe) dodatkową zaletą będzie trójgeneracja.

  

Korzyści kogeneracji i trójgeneracji


Wysoka efektywność

jeden proces wiele zalet, energia elektryczna, cieplna a nawet chłód do klimatyzacji

Niezależność

uniezależnienie się od rosnących cen energii na rynku, wysoka efektywność i niezawodność

Ekologia

skojarzony proces wytwarzania znacząco ogranicza emisję dwutlenku węgla

Wypełnij formularz a my przedstawimy ofertę

  1. rozwiń formularz

Masz dodatkowe pytania ? Skontaktuj się z nami


Opinie Klientów

Witajcie,

W ostatnich dniach zgłaszają się do nas Klienci biznesowi Enea w sprawie pisma, dotyczącego podwyżki cen energii.
Sprzedawca informuje w nim, że w związku z sytuacją rynkową podnosi stawkę za MWh z dniem 01.02.2020 r. (zdarzają się przypadki, że nawet do 470 zł/netto MWh w przypadku taryfy C11).

    Oczywiście nie możemy pozostać obojętni na tę sytuację i dlatego przygotowaliśmy kompleksową usługę ratowania "przyzwoitych cen".

Taryfa :
C11 - 353,85 zł/netto MWh,
C12 - Strefa I - 387,82 zł/netto MWh, Strefa II - 330,43 zł/netto MWh,
C12B - Strefa I - 373,02 zł/netto MWh, Strefa II - 277,3 zł/netto MWh,
C21 - 349,92 zł/netto MWh.

W czym pomagamy:

* Przygotujemy dla Ciebie wypowiedzenie zgodne z pismem jakie otrzymałeś, które wystarczy, że podpiszesz i wyślesz do Enea.
* Do końca okresu wypowiedzenia (najczęściej będzie to koniec kwietnia) pozostaniesz na obecnych cenach.
* Od 1 maja 2020 do końca 2021 r., będziesz mógł cieszyć się dobrą ceną energii z gwarancją jej niezmienności do końca kontraktu.

Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy a my zadzwonimy do Ciebie by pomóc załatwić sprawę szybko, bezpiecznie i skutecznie.

Do usłyszenia :)