Ogarniamprad.pl

Grupowe aukcje prądu dla właścicieli pomp ciepła
Porady i ciekawostki3:15 min środa, 04.10.2017

Grupowe aukcje prądu dla właścicieli pompy ciepła

Pompy ciepła, to doskonałe źródło już nie tylko ciepła, ale i chłodu. Dzisiaj już chyba nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Jednak jeszcze kilkanaście lat temu było zdecydowanie więcej sceptyków, dla których te “magiczne” urządzenia nie mogły być lepsze od kotła z paleniskiem.

Nie trzeba też opisywać zalet pomp ciepła, ich cech czy parametrów. Są dziesiątki artykułów na ten temat, mniej lub bardziej technicznie opisujących jak to działa i jakie są korzyści. Temat wydaje się wyczerpany, a urządzenia technicznie “dojrzałe”. My jednak uważamy, że rewolucja jest dopiero przed nami. O ile same urządzenia, doskonałe technicznie poprawiają swoje parametry już w niewielkim stopniu, w końcu technika chłodnicza rozwija się od wielu dziesiątków lat, o tyle połączenie tych urządzeń z internetem wniesie niespotykane dotąd możliwości. W ciągu ostatnich kilkunastu latach, internet zaczyna wkradać się do coraz to nowych urządzeń. W niektórych z nich, niewiele się zmieniło jednak inne przeżyły prawdziwą rewolucję, mam tu na myśli oczywiście telefony komórkowe, ale również telewizory, komputery, tablety systemy nawigacji itd.

Kiedyś, myśląc o lodówce podłączonej do internetu miałem wrażenie, że to trochę “na siłę”. Po co więc podłączać system grzewczy do internetu? Jest wiele korzyści, komfort zdalnego sterowania to jeden z nich, zdalny serwis i diagnostyka jest bardzo ceniona przez producentów i serwisantów. To wszystko jest dostępne dzisiaj, jak choćby w systemie Solato. My jednak uważamy, że urządzeniom brakuje jeszcze czegoś. Brakuje im pracy zespołowej, myślenia jako grupa. Dlatego już dziś zaczęliśmy budować system, którego cechą ma być działanie w grupie. W jakim celu? Pojedyncze urządzenie, pracujące niezależnie jest tylko kolejnym odbiornikiem prądu. Grupa urządzeń, pracująca pod wspólnym nadzorem to grupa, która wie ile energii będzie potrzebować każdego dnia i w każdej godzinie. Tym samym, będzie miała lepsze ceny energii elektrycznej. Im większa grupa, tym bardziej będzie atrakcyjna dla ponad setki aktywnych firm, handlujących energią na wolnym rynku.

Pierwszym etapem naszej idei, jest stworzenie ofert aukcji dla domów z pompą ciepła. W następnych sezonach będziemy rozwijać inteligentne systemy zarządzania poborem energii przez pompy, tak aby duże grupy odbiorców stanowiły bardzo atrakcyjnego odbiorcę o przewidywalnym poborze energii i dynamicznym dostosowaniu się do zmiennych cen.

Ogarniamprad.pl
Ogarniamprad.pl

Opinie Klientów