Ogarniamprad.pl

Grupa zakupowa prąd / gaz

GRUPA ZAKUPOWA PRĄD

Zakup energii elektrycznej i gazu to odpowiedzialne zajęcie. W zależności od branży i profilu zużycia media energetyczne, takie jak prąd czy gaz, stanowią od kilku do nawet kilkudziesięciu procent kosztów wytwórczych. Tak czy inaczej, czy chodzi o oszczędności rzędu kilkudziesięciu, kilkuset czy kilkunastu tysięcy złotych nikt nie lubi płacić więcej niż jest to konieczne, prawda? Drugą, równie istotną kwestią jest bezpieczeństwo dostaw i wsparcie w sytuacjach wyjątkowych. Zgadza się?


Standardem w dobrych firmach staje się także consulting i doradztwo eksperta przy modernizacji układów pomiarowych, zakupie sprzętu czy dywersyfikacji źródeł w postaci OZE. Każdego dnia mamy przyjemność rozmawiać z osobami, które starają się optymalnie dobrać rozwiązania dla swojej firmy / organizacji. Osoby podobne do Ciebie, dzielą się swoimi obawami i potrzebami dotyczącymi procesu optymalizacji energetycznej. Odpowiadając na Wasze potrzeby tworzymy miejsce gdzie najwygodniej, bezpiecznie i w wybranej formule ogarniesz prąd i gaz!

Jak to działa?

Doświadczenie uczy nas, że nie ma jednego modelu najlepszego dla wszystkich, właśnie dlatego proponujemy dwa różniące się podejścia do sprawy.

Formuła Komfort
Formuła Optima

Formuła Komfort

Dedykowana dla tych z Was, dla których oszczędności są ważne jednak, ze względu na profil działalności, zakup takich mediów jak prąd czy gaz nie jest kluczowym kosztem firmy.
Najważniejsze założenia:

 • Licytujesz w imieniu firmy najlepszą cenę dla swojej taryfy spośród starannie wybranych przez nas sprzedawców energii i gazu (firmy te charakteryzują się tym, że spełniają wszystkie wymagania wiarygodnego sprzedawcy).
 • Ceny osiągane na tych licytacjach nalezą do najniższych na rynku, a sprzedawcy którzy biorą w nich udział to rzetelni partnerzy, o stabilnej pozycji rynkowej. Często oferują dodatkowe, synergiczne usługi.
 • Wymagana jest jedynie uproszczona rejestracja, na podstawie faktury i określenie całorocznego zużycia.
 • Po rejestracji otrzymujesz dostęp do naszej unikalnej platformy , na której możesz dołączyć do każdej otwartej w danym momencie aukcji.
 • Możesz również powierzyć ten proces doradcy, by to on dokonał najlepszego zakupu w danym czasie.
 • Dla klienta posiadającego konto indywidualne Dom, usługa jest całkowicie bezpłatna.

Słowem, szybko, łatwo, przyjemnie i bezpiecznie – Komfortowo.

Formuła Optima

Dedykowana dla tych z Was, którzy ze względu na duży udział energii elektrycznej i /lub gazu w kosztach firmy muszą walczyć o każdą złotówkę na MWh. Najważniejsze założenia:

 • W tej formule działania podejmujemy wspólnie, z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, często na 7-9 miesięcy przed zakończeniem okresu trwania bieżącej umowy. Działania opisane są w Regulaminie Szczegółowym.
 • W pierwszym etapie dokładnie definiujemy kryteria zakupu prądu / gazu. Służą nam do tego profile zużycia, w tym macierze dobowego zużycia, które precyzyjnie pokazują jak w firmie przebiega pobór.
 • Poza profilem uwzględniamy wiele innych, istotnych przy wyborze sprzedawcy czynników, takich jak czas trwania umowy, okres wypowiedzenia, kwestie kar umownych, przedterminowego rozwiązania, rodzaj energii – czarna czy zielona, i inne…
 • W kolejnym kroku tworzymy Grupy Zakupowe o określonych, podobnych parametrach i wystawiamy ich wolumeny energii na aukcjach. Licytują liderzy rynku i walczą ceną proponując najlepsze warunki dla danych parametrów zakupu.
 • W trakcie licytacji ceny tylko spadają. Przebieg licytacji w czasie rzeczywistym można śledzić w koncie firmowym, po zalogowaniu.
 • Umowa na sprzedaż energii elektrycznej czy paliwa gazowego podpisywana jest przez firmę bezpośrednio ze sprzedawcą, np. PGE Obrót SA, Energą Obrót SA, Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. itp
 • My wystawiamy fakturę co miesiąc, zgodnie ze wskazaniem układu pomiarowego.
 • – Takie rozwiązanie daje Wam pewność, że uzyskaliście najlepszą możliwą ofertę, przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb Waszej firmy.

Wiele razy przekonaliśmy się , że działając w grupie wyprofilowanej i o sporym wolumenie , można znacząco obniżyć ostateczną cenę zakupu. Co bardzo istotne, macie pełną kontrolę nad procesem zakupowym poprzez fakt, że nasza platforma umożliwia bieżący monitoring licytacji online i podejmowanie decyzji o dołączeniu do niej w wybranym – satysfakcjonującym Was – momencie. Wszyscy uczestnicy licytacji to sprawdzone firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, liderzy rynku energii i gazu. W przypadku gdy zdecydujecie sie na ten wariant opłata za możliwość wykorzystania naszej unikalnej platformy zakupowej wynosi 99gr za każdą WYKORZYSTANĄ podczas trwania umowy MWh. Bezpiecznie, najtaniej, przejrzyście i w sposób w pełni dopasowany do Waszych potrzeb – Optymalnie!

Co teraz?

Zarejestruj firmę na naszej platformie i wybierz swój optymalny wariant zakupu prądu i gazu. Jeśli masz pytania skontaktuj sie z nami.


Opinie Klientów

Witajcie,

W ostatnich dniach zgłaszają się do nas Klienci biznesowi Enea w sprawie pisma, dotyczącego podwyżki cen energii.
Sprzedawca informuje w nim, że w związku z sytuacją rynkową podnosi stawkę za MWh z dniem 01.02.2020 r. (zdarzają się przypadki, że nawet do 470 zł/netto MWh w przypadku taryfy C11).

  Oczywiście nie możemy pozostać obojętni na tę sytuację i dlatego przygotowaliśmy kompleksową usługę ratowania "przyzwoitych cen".

Taryfa :
C11 - 353,85 zł/netto MWh,
C12 - Strefa I - 387,82 zł/netto MWh, Strefa II - 330,43 zł/netto MWh,
C12B - Strefa I - 373,02 zł/netto MWh, Strefa II - 277,3 zł/netto MWh,
C21 - 349,92 zł/netto MWh.

W czym pomagamy:

* Przygotujemy dla Ciebie wypowiedzenie zgodne z pismem jakie otrzymałeś, które wystarczy, że podpiszesz i wyślesz do Enea.
* Do końca okresu wypowiedzenia (najczęściej będzie to koniec kwietnia) pozostaniesz na obecnych cenach.
* Od 1 maja 2020 do końca 2021 r., będziesz mógł cieszyć się dobrą ceną energii z gwarancją jej niezmienności do końca kontraktu.

Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy a my zadzwonimy do Ciebie by pomóc załatwić sprawę szybko, bezpiecznie i skutecznie.

Do usłyszenia :)