Ogarniamprad.pl

Blog Poniedziałek, 25.12.2017

Antidotum na zapowiadane podwyżki cen prądu i gazu

Formuła zakupów grupowych

Nawyki konsumentów stale się zmieniają, zakupy w sieci to przede wszystkim szansa na zakup w niższej cenie bez specjalnych formalności. Procedury zakupowe są dziś często uproszczone do minimum. By sfinalizować zakup często wystarczy tylko podać dane korespondencyjne i wysłać przelew. Nie dziwi więc fakt, że wraz z kolejną szybko sfinalizowaną transakcją, która pozwoliła nam zaoszczędzić kilka złotych, wzrasta zaufanie, jakim obdarzamy usługi online.

Wraz ze wzrostem popularności zakupów przez internet pojawiła się koncepcja tworzenia grup zakupowych w internecie. W 2010 roku, wraz ze startem portalu Gruper na naszym rynku pojawiła się pierwsza taka oferta. Kolejne lata obfitowały powstaniem wielu podobnych serwisów. Dziś, poszukując okazji cenowych, to właśnie od tego rodzaju stron rozpoczynamy nasze poszukiwania. Nikomu dziś nie trzeba tłumaczyć idei ich funkcjonowania, tak samo jak nikogo nie trzeba już przekonywać, że zakupy grupowe pozwalają nam nabyć dany przedmiot lub usługę taniej.

W odpowiedzi na te właśnie coraz bardziej widoczne tendencje, powstał serwis Ogarniamprad.pl oferujący możliwość obniżenia rachunków za prąd poprzez grupowe zakupy prądu bez konieczności wychodzenia z domu. Rozwiązanie to, pomimo faktu iż w naszym kraju jest jeszcze nowością, znalazło już grono entuzjastów w całej Europie. W samej tylko Wielkiej Brytanii zakupy grupowe prądu dla drobnych odbiorców (gospodarstw domowych i małych firmy o zużyciu do 40 MW mocy) są dziś współfinansowane przez rząd, który – widząc duży potencjał tej inicjatywy – przeznaczył w swoim budżecie zadziwiającą kwotę 5 mln funtów.

W Polsce tego rodzaju procedury nie są nowością. Od lat z powodzeniem organizuje się grupowe zakupy prądu dla jednostek samorządu terytorialnego, przynależnych im instytucji i dużych podmiotów. Zazwyczaj mają one zasięg regionalny, a organizatorami tej inicjatywy są władze gminy. Niestety, z całego tego procederu wyłączone były najmniejsze podmioty: gospodarstwa domowe czyli po prostu my – zwykli Kowalscy.

Ogarniamprad.pl to platforma umożliwiająca odbiorcom indywidualnym i firmom zakup prądu w ramach aukcji grupowych. Proces zakupu odbywa się za pośrednictwem specjalnie w tym celu przygotowanej platformy aukcyjnej. Zainteresowani konsumenci mogą dołączyć do platformy podając dane ze swoich faktur za prąd. System parametryzuje każdego nowego użytkownika i przedstawia mu możliwe do wyboru grupy zakupowe, do których ten może się przyłączyć, jeżeli tylko odpowiada mu aktualna cena za 1 kWh energii proponowana przez licytujących między sobą sprzedawców. Im większa będzie grupa zainteresowanych zakupem energii, a tym samym wolumenu energii elektrycznej, tym korzystniejsza może być oferowana cena. Cena może zmienić się tylko na niższą – w grupie siła ;).

Jak pokazują badania, zmiana preferencji zakupowych dokonuje się na naszych oczach. Dziś nie boimy się wydawać swoich pieniędzy dokonując zakupów w sieci. Doskonale wiemy, że konkurencja, rosnąca szczególnie szybko w sieci, sprzyja spadkowi cen, a nam kupującym pozwala zaoszczędzić szczególnie, gdy zakup towarów czy usług realizowany jest w formule zakupów grupowych.

 

Dołącz do grona Użytkowników, którzy zaoszczędzili już na rachunkach ponad 4,7 mln złotych

Zarejestruj się na Ogarniamprad.pl już dziś!

Piotr z ogarniamprad.pl
Piotr z ogarniamprad.pl

Opinie Klientów